HooptownGTA Forums

The Greater Toronto Area High School Basketball Forums

    SBA Friendship Tournament - Grade 8 Boys

    avatar
    SBA BLues
    Freshman

    Number of posts : 85
    Registration date : 2013-12-12

    SBA Friendship Tournament - Grade 8 Boys  Empty SBA Friendship Tournament - Grade 8 Boys

    Post by SBA BLues on Fri Jan 13, 2017 12:14 pm

    Schedule for the 6th Annual Friendship Tournament sponsored by Scarborough Basketball Association.  

    All games are at the HoopDome in Downsview, Ontario.

    Teams participating:

    Bond Academy - Scarborough
    CR Marchant (2 teams) - York
    Crawford Adventist Academy - North York
    Don Mills (2 teams) - North York
    Greensborough - Markham
    Henry Hudson - Scarborough
    Michaelle Jean - Ajax
    Rockcliffe (2 teams) - Toronto
    Sir Alexander Mackenzie - Scarborough
    The Elms - Etobicoke
    Valley Park - East York
    Westwood - East York

    SCHEDULE

    Wednesday, January 18, 2017

    Court One

    09:30 am 00 Bond Academy vs CR Marchant (1) 00
    10:30 am 00 Don Mills (2) vs Rockcliffe (2) 00
    11:30 am 00 Bond Academy vs Don Mills (1) 00
    12:30 pm 00 Don Mills (2) vs CR Marchant (2) 00
    01:30 pm 00 Rockcliffe (1) vs Bond Academy 00
    02:30 pm 00 The Elms vs Don Mills (2) 00

    Court Two

    09:30 am 00 Don Mills (1) vs Rockcliffe (1) 00
    10:30 am 00 CR Marchant (2) vs The Elms 00
    11:30 am 00 CR Marchant (1) vs Rockcliffe (1) 00
    12:30 pm 00 Rockcliffe (2) vs The Elms 00
    01:30 pm 00 Don Mills (1) vs CR Marchant (1) 00
    02:30 pm 00 Cr Marchant (2) vs Rockcliffe (2) 00

    Court Three

    09:30 am 00 Valley Park vs Crawford Adventist Academy 00
    10:30 am 00 Crawford Adventist Academy vs Henry Hudson 00
    11:30 am 00 Henry Hudson vs Valley Park 00
    12:30 pm 00 3rd Place in Group 3 vs 3rd Place in Group 4 00
    01:30 pm 00 GAME A 1st Place in Group 3 vs 2nd Place in Group 4 00
    02:30 pm 00 GAME C Winner of Game A vs Winner of Game B 00

    Court Four

    09:30 am 00 Westwood vs Sir Alexander Mackenzie 00
    10:30 am 00 Sir Alexander Mackenzie vs Michaelle Jean 00
    11:30 am 00 Michaelle Jean vs Westwood 00
    12:30 pm ** NO GAME **
    01:30 pm 00 GAME B 1st Place in Group 4 vs 2nd Place in Group 3 00
    02:30 pm 00 GAME D 1st Place in Group 1 vs 1st Place in Group 2 00

    CHAMPIONSHIP GAME

    Court Two

    THE ELMS CHAMPIONS
    DON MILLS #1 FINALISTS

      Current date/time is Mon Sep 23, 2019 4:36 pm